Dámská Dámská zimní Dámská zimní Pánská Pánská zimní Pánská zimní Outdoor Outdoor Letní Dětská Dětská Dětská

Od vlasů přes Libyii až do Kulišárny

Na pozadí společnosti RJet stojí zajímavý příběh protkaný nenápadnými indiciemi a symboly, které jeho zakladatelku vedly od dětského snu až do reality Kulišárny. Svůj příběh shrunula takto:

1. Maminka

Na začátku tohoto příběhu nestál nikdo jiný než maminka, která mne od malička vedla k ručním pracím a podporovala mou kreativitu.

2. Vlasy

Mou největší vášní ale byly stejně vlasy. Dlouho jsem se chtěla stát kadeřnicí a tak jsem s vervou stříhala a česala sebe i své kamarádky. Od vlasů už je to k čepicím jen kousek.

3. Libye

Jak už to ale v životě bývá, člověk míní a život mění. Stala se ze mne zdravotní sestra. Díky tomuto povolání si mne našla příležitost pracovat v zahraničí a já si odskočila na pět let do Tripoli v Libyi. Pracovala jsem v místní univerzitní nemocnici Salah Ad Din. A bylo to právě tady, kde jsem ve 40 ⁰C upletla svou první dětskou čepici s žakárovým vzorečkem pro moji tehdy ještě nenarozenou dceru. Tvořila jsem ji s praktickým přesvědčením, že se jí po návratu do Čech bude víc než hodit.

4. Prognóza

Ruční práce mě provázely celý život, proto jsem šila a pletla oblečení a doplňky pro své děti i zpět v Čechách. Jednou mě v práci navštívil můj tříletý syn se svou nezvyklou čepicí z černého fleecu, kterou jsem mu ušila a byla jsem na ni náležitě hrdá. Všiml si jí i můj šéf distribující oblečení O´Neil, Oxbow nebo Oakley a pronesl památnou větu: “Hele, ty ty čepice budeš jednou šít.” Tehdy jsem se tomu od srdce zasmála.

5. Salón na truhlíku

Za čtyři roky se ale jeho slova potvrdila a já vstupovala do naší dílny na výrobu fleecových kulichů, která měla místo schodu plechový truhlík na kytky. Do výroby jsme se pustili po hlavě. Z fleku jsme koupili šicí stroj, o kterém jsme tenkrát nic moc nevěděli a začali ladit střihy, materiály a barvy. A šili jsme a šili a šili….

6. Kulišárna

Sortiment jsme postupně rozšířili o Fashion kolekci z luxusních látek, které jsme objevili až ve Španělsku. Podobné materiály se v Čechách nedaly vůbec sehnat a nám přišla škoda toho nevyužít. Nakonec jsme propadli i pletení zimních čepic a kulichů, šití letních šátků i čelenek.

Dnes už naší dílně zákazníci ani obchodní partneři neřeknou jinak než „Kulišárna“. S kulichy jsme totiž v roce 2002 začali a dodnes jsou naší srdcovou záležitostí.

Naši partneři a zákazníci

Vždy si vybíráme kvalitní dodavatele. Materiál nakupujeme v Čechách, Itálii, Německu a Japonsku. Spoléháme se na poctivé české kožešníky a nejlepší české pletaře. Sdílí totiž naše firemní přesvědčení, že lepší než nejnižší cena je kvalita a pečlivé zpracování.

Výrobky dodáváme jak konkrétním lidem, tak kvalitním obchodům se sportovními a zdravotními pomůckami. Při spolupráci si zakládáme na důvěře a osobním přístupu.

Partnerské obchody osobně navštěvujeme a zjišťujeme, co si jejich zákazníci o našich čepicích myslí a jak jim vyhovují. Koncové zákazníky zveme přímo do Kulišárny, aby si mohli výrobky vyzkoušet a osahat.

Všechny podněty potom promítáme do dalších kolekcí. Chceme vytvářet čepice a šátky, které budou lidé rádi a dlouho nosit. Proto jsou zákazníci i jednotlivé obchody naší velkou inspirací.


Z našich kolekcí